Workshopy


Susanne Reinhold 

(Německo)

Terapeutické kvality lyry/lyra a pohádka

Měkký a velmi čistý zvuk lyry přináší charakteristické elementy hudby blíže našemu srdci. Budeme zakoušet kvality hraní, naslouchání a prožívání hudby. 

V odpoledním navazujícím workshopu - lyrové skupině budeme hledat, jak hudba může ukázat vnitřní vývoj pohádky. Budeme hrát lyrové kompozice k pohádkám a pokusíme se najít i naši vlastní hudbu k českým pohádkám.

Úroveň: všechny úrovně/znalost čtení not

Jazyk: němčina/angličtina 

John Billing

(Irsko)

Tradiční irské balady

Vezmeme si neuvěřitelně krásné melodie starého Irska jako náš výchozí bod a budeme objevovat říši čisté melodie a svět melodie s různými typy harmonie/doprovodů. 

Budeme hrát jako orchestr a také se učit, jak doprovodit melodii jako sólový hráč. Možnost vzít s sebou i jiné nástroje. 

Odpolední Lyrová skupina: Pojďme si společně zahrát hudbu, kterou jsme spolu hráli po celém světě během "času izolace"!  Jak řekla Veronika Roemer: "Vytvořme "Plášť ze znění lyr" kolem Země, aby pomohl s uzdravením, posílením a duchovním úsilím lidstva." 

Úroveň: všechny úrovně/znalost čtení not 

Jazyk: angličtina  

Jan Braunstein 

(Česká republika)

Organická improvizace

Během workshopu budeme procvičovat různé hudební a improvizační dovednosti s cílem objevovat nové hudební formy vznikající z přítomnosti. Skrze inspiraci získanou zkoumáním hudebních jevů a pozorováním hudebních gest života budeme tvořit hudbu z našeho nitra, snažit se nacházet individuální motivy a vědomě je rozvíjet. Namísto užití známých a naučených schémat začneme "prázdným plátnem" a naše umělecké dílo vytvoříme ze svobody, vědomí a pečlivého naslouchání.

Úroveň: středně pokročilí/pokročilí 

Jazyk: čeština/angličtina

Helena Hlaváčková Bartošová s Hong Chang Kimem

(Česká republika/Jižní Korea)

Hudba, slovo a pohádka - workshop pro děti a dospívající

Skrze kvality tónů, intervalů a stupnic se dostaneme k hudbě písňové a hudbě dramatické. Budeme pracovat v pohádce s elementy a nakonec i s hledáním vlastní pohádky a hudební improvizace.

Úroveň: vhodné pro začátečníky, všechny úrovně

Jazyk: čeština/angličtina/němčina/korejština

Hong Chang Kim 

(Jižní Korea)