Lektoři

Kompletní lektorský tým bude doplněn v průběhu března.

John Billing
(Irsko)


John se s lyrou setkal jako dobrovolník v Camphillu v roce 1977. Částečně studoval muzikoterapii a učil hudbu na waldorfských školách v Austrálii. Kariéru sólového umělce na lyru zahájil v roce 1995 cestováním po severní Evropě, USA, Austrálii, Japonsku, Jižní Koreji a Tchaj-wanu. V posledních letech strávil hodně času intenzivním učením ve městech po celé Číně, právě když zde rostl boom waldorfského vzdělávání a hraní na lyru. John pokračuje v komponování nové hudby pro lyru a aranžování tradiční hudby Britských ostrovů a Irska. Stále absolvuje turné se sólovými i společnými koncerty a výukou na lyru.


Susanne Reinhold
(Německo)


Susanne Reinhold je muzikoterapeutka, učitelka houslí a učitelka hudby ve Waldorfském vzdělávání v Jižní Koreji. Narozena ve Vídni, waldorfská škola a studium houslí v Mnichově, orchestrální činnost a studium antroposofické muzikoterapie v Holandsku a Berlíně. Během mnoha let, kdy působila jako muzikoterapeutka na Filderklinik poblíž Stuttgartu, byla lyra s její terapeutickou kvalitou každodenním společníkem v její práci.  

Hong Chang Kim
(J. Korea)


Hong Chang Kim je muzikoterapeut, třídní učitel a učitel hudby ve Waldorfském vzdělávání. Studoval antroposofickou muzikoterapii v Berlíně a Waldorfské vzdělávání ve Stuttgartu v Německu. Pracoval jako třídní učitel a učitel hudby v terapeutické Waldorfské škole v Německu. V současné době pracuje jako učitel antroposofické muzikoterapie na Waldorfském semináři v Koreji.

Jan Braunstein
(Česká republika)


Jan Braunstein spojuje své zkušenosti waldorfského učitele, muzikoterapeuta, učitele lyry, inovátora, dirigenta a koncertujícího hudebníka. Pravidelně vyučuje a vystupuje (většinou jako sólista) v mnoha zemích světa.  Je zakladatelem Ateliéru Délos.


Helena Hlaváčková Bartošová
(Česká republika)


Helena Hlaváčková Bartošová je waldorfská učitelka, terapeutka a učitelka lyry.
Absolvovala Mezinárodní konzervatoři Praha - obor lyra, hudba pod vedením J. Braunsteina, J. Chromečka a Z. Dvořáka, studium muzikoterapie na Akademii Tabor u Josefa Krčka a hlasovou terapii na Akademii múzických umění v Praze. Vyučuje hru na lyru a umění čchi-kungu a tchaj-ti čchuanu v Praze.